Pantolon Ütüleme

Ürün Adı : Pantolon Ütüleme

Fiyat : 6 ₺

Adet

Açıklama

Pantolon ütüleme: Pantolon ütüsü en az gömlek ütüsü kadar zor olan ve pek çok kişiyi ütü yapmaktan soğutan kıyafetlerden biridir. Ancak pantolon ütülemenin püf noktaları bilindiğinde, tek çizgiyle başarıyla ütülenmesi ve yapılan ütünün uzun süre dayanıklı olması mümkündür. Her iki paçanın aynı düzgünlükte olması ve çift çizgi oluşmaması için pür dikkat ütüye yoğunlaşmak çoğu zaman ütü yaparken stres olmaya neden olur. 

Pantolon ütüleme: Ütü masasına alınan pantolonun, ilk önce cepleri dışarı çıkarılarak, düzgünce ütülenmelidir. Sonra bel kısmından, ütü masasına geçirilmesi ve önce ceplerin dış kısımları, sonra fermuarın kenarları ve üstü ütülenmeli, varsa pileli kısımlar düzgünce ütülenmelidir. Pantolonun bel kısmı, içeriden ve dışarıdan olmak üzere, iki kere ütülenmelidir. Ütüden su püskürtmek, pantolonun kumaşın cinsine göre, leke bırakma riski olan bir uygulamadır.

Ütü İzi Yapmak İçin

Muntazam şekilde iki paça üstü üste ve ütü izi olması istenen kenarlar denk gelecek şekilde ütü masasına konur. Çizgi yaparken, kumaşta parlamaya sebep olmamak için, ıslatılıp iyice sıkılmış, ıslak değil hafif nemli bir tülbent (ütü bezi), çizginin üzerine düzgünce konur ve sonra ütü basılır. Ütünün çok sıcak olmaması ve buhar gücünün orta seviye olması gerekir ki, yanlış yapılan bir çizgi var ise düzeltme şansınız olsun. İstendiği şekilde çizgi yapıldıysa, altta kalan kısım üste gelecek şekilde ters yüz edilir ve aynı işlem diğer bacak üzerinde tekrarlanır

Özellikle ütü izi olan pantolonlarda, çift çizgi olması, pek de hoş karşılanan bir durum değildir. Ütü yaparken dikkat edilmesi kadar, dolaba kaldırılırken dikkat edilmesi de, ütü izinin daha uzun süre düzgün kalması sağlanabilir. İki paçasından tutulan pantolon, ütü izleri üst üste gelecek şekle getirilerek, paçalarından, mandallı askı ile dolaba asıldığından, ütü izi daha uzun süre muhafaza edilecektir.

Bizden Haberler

Son Haberler

Yıkama HaberleriCopyright © 2024 Yeşilköy Kuru Temizleme All rights reserved.

Yazılım İstanbul